Strona główna > Aktualności > Szef, Właściciel, Prezes? Kto jest kim i kto jest najważniejszy.

Szef, Właściciel, Prezes? Kto jest kim i kto jest najważniejszy.

Zastanawialiście się kiedyś, kto jest najważniejszy w hierarchii?
Szef, Prezes, Właściciel? – zapraszam do lektury.

Oczywiście szefem możemy nazwać i prezesa i właściciela,
ale tutaj rozdzielimy te funkcje.

Szef – Kim on tak naprawdę jest? Opiekunem grupy, przyjacielem, przełożonym? Z reguły to osoba, która przychodzi do pracy późno, jeśli ty przyszedłeś za wcześnie, a przychodzi wcześniej, jeśli ty się spóźniłeś.

Szef – niepotrzebny człowiek, który nic nie potrafi i zmusza wszystkich do pracy. Codziennie zjadają 35 kilo pączków, 20 litrów kawy i zwalniają ponad tonę pracowników. Gatunek ten osiąga od 1,3 do 1,6 metrów i waży 100 kilogramów. Występują prawie wszędzie i zatruwają nam życie. Jest też nieliczna grupa fajnych szefów, ale są zagrożone wyginięciem, stanowią 1/100 populacji gatunku.

Dowcipów jest mnóstwo. A tak poważnie – szef jest Twoim mentorem, nauczycielem. To z nim powinieneś mieć najwięcej kontaktu i się od niego uczyć, mimo, że ktoś jest jeszcze wyżej w hierarchii.

Dlaczego?

Ano, dlatego, że ma większe doświadczenie w pracy niż Ty i tak naprawdę jest właśnie od tego żeby przekazywać Ci swoje doświadczenie.

Prezes. Wynajęty manager do zarządzania, wyłącznie formalny.
Z Twojego punktu widzenia może się wydawać, że nie jest osobą ważną. Nie ma bezpośredniego kontaktu ze „zwykłymi” pracownikami, czyli być może z Tobą. Za to dla firmy jest to postać nieoceniona. To manager kieruje Twoim szefem i wydaje polecenia. Mimo, że działa z ręki właściciela, prezes jest bardzo ważną osobą. Możliwe, że ważniejszą od właściciela, który nie musi posiadać dużej wiedzy na temat prowadzenia przedsiębiorstwa. Prezes musi i właściwie jest od tego, żeby właściciel firmy spokojnie spał w nocy.

Właściciel
– szef wszystkich szefów. Czasem „człowiek widmo” – nie musi być cały czas na miejscu, aby kontrolować sytuację w firmie. Ma od tego podwładnych. Nieprzypadkowo jest na samej górze hierarchii. To on stworzył firmę, ma wizję jej dalszego rozwoju i niewidzialną ręką prowadzi ją oraz Twoje życie.

Taka hierarchia wynika z punktu widzenia firmy.
Dla pracownika może być zupełnie inna.

Reklamy
Kategorie:Aktualności
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: